עו"ד בתחום המנהלי והמוניציפלי
משרד עורכי דין אורית פפר

ברוכים הבאים,

אורית פפר, עו"ד בתחום המנהלי והמוניציפאלי עוסקת בהפחתות מיסוי עירוני – ארנונה והיטלי פיתוח, דיני מכרזים, וייצוג בהליכי ביקורת וחיוב אישי.
מוכרת כעד מומחה על ידי בית המשפט בנושאי שלטון מקומי, מכרזים וארנונה.

אורית בוגרת לימודי משפטים L.L.B בהצטיינות של הקריה האקדמית קריית אונו, בעלת תואר M.A במדיניות ציבורית ו-B.A בכלכלה ולימודי עבודה באוניברסיטת תל – אביב. מוסמכת לאימון עסקי ובעלת תעודת חשב מלווה ברשויות המקומיות.

"אני בעלת ניסיון של יותר מ-20 שנה כגזברית ומנהלת ארנונה בעיריות ובמועצות מקומיות, שבמהלכן נוכחתי עד כמה ייצוג משפטי נכון ומומחיות בתחום הספציפי – יכולים לעשות את כל ההבדל במאבק הכוחות הלא מאוזן שבין האזרח לרשויות".

כגזברית שלחמה על כל שקל של הרשויות בהן עבדתי, וכיו"ר ועדת ההדרכה של איגוד הגזברים, אני יודעת איך לדבר עם הרשויות. אני מבינה היטב למה הגזברים, מנהלי הגביה וועדות המכרזים עושים את הדברים כפי שהם עושים ויודעת גם מה מותר להם ומה אסור.
יש לי יכולת לצפות מראש מתי נכון ללקוחותיי להיאבק על הפחתת חיובים, להילחם על מכרז, או להגיש עתירה, ומתי מוטב לוותר מאחר והנזק שייגרם עלול לעלות על התועלת.
אני נלחמת בעת הצורך על זכויות לקוחותיי בערכאות המשפטיות השונות עד לבית המשפט העליון ובמקביל מצליחה להגיע להסכמות או פשרות, שחוסכות להם שנים של דיונים מתישים ויקרים".

הפחתות יזומות של חיובי ארנונה והיטלי פיתוח

פעמים רבות נופלות טעויות בחישוב שטח הנכס, או בסיווג הארנונה העסקית, או שחיוב בהיטלי הפיתוח נעשה בכפל או ללא הצדקה עובדתית או משפטית, או שהנישומים זכאים להנחות ופטורים שונים שאינם מודעים להם.
לפני הפניה לרשויות באופן יזום, אני בוחנת את הנתונים, לוקחת בחשבון גם את סיכויי ההצלחה וגם את יתר ההשלכות האפשריות של הפנייה, ובהתאם לכך ממליצה ללקוחותיי האם וכיצד כדאי לפעול.

חובות ארנונה והיטלי פיתוח

אני מייצגת נישומים במקרים בהם הרשות המקומית פועלת לגביית חובות בדרך של תביעה משפטית או אכיפה מנהלית. לאחר בחינת הסיכויים למחיקת החובות או הפחתתם, אני מגישה עתירה מנהלית או כתב הגנה, וממשיכה ללוות את לקוחותי עד תום המערכה, גם אם היא קשה וארוכה.

גביית ארנונה מבעלי מניות בחברה בע"מ

רבים מבעלי החברות בע"מ בטוחים שגם אם החברה לא תצליח ופעילותה תופסק, חובות הארנונה שלה, העלולים להגיע למאות אלפי שקלים, לא יושתו עליהם. אולם יש רשויות שאינן מוותרות ופועלות בדרך של הרמת מסך כנגד אותם בעלי מניות. אני מנוסה בהתמודדויות אל מול הליכים כאלו, בהעלאת השאלות הנכונות ובהצגת המסמכים המתאימים, על מנת לשכנע את בית המשפט שאין מקום להטיל חיוב ארנונה על בעל המניות.

מכרזים

אני מלווה עסקים וחברות המעוניינים לגשת למכרזים שפרסמו גופים ציבוריים. יש לי ידע רב בכל הקשור בדיני מכרזים, עריכת מכרזים והגשתם הנכונה, התמודדות עם התנגדויות ונקיטת פעולות משפטיות למקסום סיכויי הזכייה של לקוחותי.
הליווי יכול להתחיל כבר בשלב המקדמי של קבלת החלטה האם לגשת למכרז, עבור דרך ניסוח פניה לשינוי תנאי סף מגבילים, בדיקת המסמכים המוגשים למכרז על שלל הנספחים הנדרשים ובמידת הצורך גם ייצוג לקוחותי מול ועדות המכרזים ובתי המשפט בערכאות השונות.
כמי שישבה בעצמה בוועדות המכרזים אני מבינה מה חשוב לחברי הוועדה ומה ירגיע את החששות שלהם וגם יודעת לזהות ולהצביע על נקודות כשל בהתנהלותם. ככלכלנית בהכשרתי, אני גם מנתחת ההצעות המתחרות ויכולה להציף בהן כשלים אשר לעיתים נסתרים מהיועץ המקצועי, או המשפטי של וועדת המכרזים.

חיוב אישי

מניסיוני האישי כגזברית וכמי שמלווה כיום בכירים בפני הוועדה לחיוב אישי, אני יודעת עד כמה ההליך מעורר הרבה מאוד רגשות ולחצים. נושאי משרה שמעורבים בו, עלולים להרגיש אובדי עצות ומתקשים להגן על עצמם.
היכרותי המעמיקה עם המערכות ועם המונחים המקצועיים החשבונאיים, מאפשרת לי להרגיע את החששות של לקוחותי ובמקרים רבים אף לייתר את את השימוע בפני הוועדה